Zahrádkářský kalendář

RADY A TIPY PRO
Leden, 4.týden

Na co bychom neměli tento týden zapomenout?

Vyséváme salát a kedlubny

Začínáme výsevem semínek do pařeniště nebo za okno. Podle počasí poté přesazujeme ven 5-10 cm vysoké rostlinky.

Můžeme pěstovat rané, letní a pozdní odrůdy kedlubnu. Zpravidla pěstujeme dva druhy - bílé kedlubny a modré kedlubny. Pěstování bílé odrůdy kedlubnu je náročnější a na nevyrovnanou zálivku reaguje dřevnatěním a praskáním hlízy. Pokud kedlubny předpěstováváme, uděláme tak 6–12 týdnů před plánovanou výsadbou.

Pro předpěstování vyséváme celer

List celeru působí protizánětlivě a močopudně, působí příznivě na činnost ledvin, povzbuzuje chuť k jídlu, je vhodný pro revmatiky a diabetiky, uklidňuje a podporuje trávení, zpevňuje cévy. Doporučuje se při obezitě, neboť urychluje látkovou výměnu, a působí i jako zdraví neškodné afrodiziakum.

Vyséváme petúnie

Čas na výsev osiva nastává už v polovině ledna, aby se sazeničky stačily řádně vyvinout. S jejich výsadbou není radno spěchat: jsou velice citlivé i na sebemenší přízemní mrazík.

Středně vzrostlé rostlinky přepikýrujte v dubnu do květináčků a teplotu udržujte nad patnácti stupni. Zalévejte s rozvahou, aby krčky nebyly napadeny padáním klíčních rostlin.

Přihlaste se snadno pomocí Facebooku

Přihlášení je pohodlné a rychlé, nebudete muset vyplňovat žádné další údaje, budete moci přispívat do poradny nebo se účastnit diskuzí.

Přihlásit se Facebookem

Nechceme žádné Vaše osobní údaje, ověřujeme Vás jen podle jména a emailu.

Tipy pro zahradničení, kalendář a vaše otázky
Informace o zpracování osobních údajů - © 2006 - 2024, Code & Design by Dario Kolar