Zahrádkářský kalendář

RADY A TIPY PRO
Srpen, 36.týden

Na co bychom neměli tento týden zapomenout?

Vyséváme ředkev Japan a Jarolu

Kořeny jsou bílé, válcovité s tupě špičatým zakončením. Dorůstají délky 35 cm, v dobrých podmínkách a na hrůbcích však mohou být i podstatně delší. Dužnina je jemná, šťavnatá a kompaktní. Netrpí houbovatěním. JAPANA má intenzivní růst a vzhledem k délce kořene vyžaduje lehčí, hluboce zpracovanou půdu. Vyséváme ji od července do srpna. Vegetační doba cca 85 dnů od výsevu.

Sklízíme celer

List celeru působí protizánětlivě a močopudně, působí příznivě na činnost ledvin, povzbuzuje chuť k jídlu, je vhodný pro revmatiky a diabetiky, uklidňuje a podporuje trávení, zpevňuje cévy. Doporučuje se při obezitě, neboť urychluje látkovou výměnu, a působí i jako zdraví neškodné afrodiziakum.

Vyséváme kerblík

Kerblík je jednoletá rostlina vysoká až 70 cm. Jeho černé a lesklé plody vyséváme do volné půdy na polostinná místa; nesnáší vyprahlé lokality. Úrodu listů zvýšíme odřezáváním květních stvolů. Kerblík totiž po odkvětu odumírá a zasychá. Listy kerblíku jsou velice jemným kořením, typickým především pro rafinovanou francouzskou kuchyni. Vzhledem k snadno prchavému arómatu, připomínající směs anýzu a petržele, přidáváme je k teplým pokrmům až v poslední fázi úpravy, a to nejlépe čerstvé. Můžeme ho také pěstovat v truhlíku za oknem.

Přihlaste se snadno pomocí Facebooku

Přihlášení je pohodlné a rychlé, nebudete muset vyplňovat žádné další údaje, budete moci přispívat do poradny nebo se účastnit diskuzí.

Přihlásit se Facebookem

Nechceme žádné Vaše osobní údaje, ověřujeme Vás jen podle jména a emailu.

Tipy pro zahradničení, kalendář a vaše otázky
Informace o zpracování osobních údajů - © 2006 - 2024, Code & Design by Dario Kolar