Zeptejte se v zahrádkářské poradně! Zdarma, rychle a bez registrace: Přidat dotaz

prisima.ales@seznam.cz27.7.2020 22:07, Aleš Malý

Prosím o informaci jak řešit problém ze sousedem, kterému přes náš plot přerůstá plevel a neřeší to. Jedná se i o tuje a další křoviny naváté, které přerůstají přes plot a stíní. U plotu máme malou zeleninovou zahrádku a v letošním roce máme při vlhčím počasí problém i s nemoci houbou padlí na rajčatech a také na nově vysázené třešni a jabloni. Sousedovic třešeň velmi stará je nemocná na jaře kvete a po odkvětu padají nahnilé nezralé třešně, které neobírá a vše hnije kolem i na naší zahradě apod. Řešil jsem to dopisem, aby ostříhali přerostlé křoviny a reagoval jeden rok jen velmi omezeně a nyní neřeší nic. Jen na své zahradě ze své strany to asi má pěkné. Práce na zahrádce je koníčkem, ale zároveň náročná a je škoda poškozené úrody. Na koho se prosím obrátit s řešením. Případně mohu zaslat fotky jak to vypadá. Děkuji Aleš Malý, Bukovanského 869/12, 710 00 Ostrava Slezská Ostrava

1.
Mirek

Dobrý den,
lze postupovat podle občanského zákoníku - viz paragrafy 1013 až 1023, dostupné na internetu. Nejdřív bych zkusil znovu požádat souseda.
Mirek

11.8.2020 20:08Znáte odpověď na tento dotaz?
Přidejte odpověď


Přihlaste se a my doplníme údaje automaticky
Přihlásit se Facebookem

Fotografie:

Klikněte pro přidání fotografie

Jméno:

E-mail:

Vaše odpověď:Přihlaste se snadno pomocí Facebooku

Přihlášení je pohodlné a rychlé, nebudete muset vyplňovat žádné další údaje, budete moci přispívat do poradny nebo se účastnit diskuzí.

Přihlásit se Facebookem

Nechceme žádné Vaše osobní údaje, ověřujeme Vás jen podle jména a emailu.

Tipy pro zahradničení, kalendář a vaše otázky
Informace o zpracování osobních údajů - © 2006 - 2024, Code & Design by Dario Kolar